Ваш сад повільно, але вірно захаращується старими сухими гілками і купами картопляного бадилля, яке вперто не бажає перегнивати в компостній ямі. Земля вимагає корисних природних добрив, взяти їх нема де, а застосовувати хімікати ви самі не хочете. Що ж робити?

Всі ці, здавалося б, безвихідні ситуації вирішуються в один прийом.

Це вузькоспеціалізоване обладнання, призначене для переробки сировини. Наприклад, такого як трави, зрізані або зрубані гілки дерев і чагарників, плоди, дрібні шматки обробленої деревини, тріски, палиці та багато іншого. А в результаті:

Ви отримуєте чудове добриво у вигляді мульчі або чудове наповнення компостної ями.
Зберігаєте чистоту на ділянці.
Заощаджуйте гроші, які витратили б на вивіз сміття та закупівлю перегною.

Для чого ж він є?

Нерідко подрібнювачі називають на іноземний зразок чіпери або шредери.

Влаштування їх досить просте. Вони мають корпус, виконаний із пластику, металу або їх комбінації, залежно від класу пристрою.

Апарати із пластмаси легші. Їх зручно та неважко переміщати садовою ділянкою. Моделі з металевим корпусом часто призначені для стаціонарного використання, незважаючи на наявність коліс для транспортування, оскільки вони важкі.

Важливий елемент – це колеса. Якщо вони надто вузькі, то важкий шредер незручно перевозитиме ділянкою, він ув'язатиме у ґрунті. Тому чим ширший обід, тим краще.

У верхній частині корпусу знаходиться приймач або завантажувальний короб (бункер). Через нього ви можете закладати сміття до різального механізму. Він може бути фіксованим продовженням корпусу або мати можливість пересуватися, змінюючи кут нахилу. Звичайно, якщо паркан нахилений, то подавати матеріал у нього зручніше, ніж вертикальний.

Вихід подрібненого матеріалу відбувається через спеціальний розтруб або розвантажувальний короб (бункер). Він може бути прямим або розміщуватися під певним кутом (може змінюватись). Це дає можливість комфортнішого збору подрібненого матеріалу. У цьому випадку ви зможете налаштувати його відповідно до своїх потреб – він може бути спрямований до землі або вгору. У цьому випадку, змінюючи положення дефлектора, ви можете надати необхідний напрямок подрібненого матеріалу.

Ріжучий механізм у шредерах наводиться в рух мотором і може бути трьох видів, кожен з яких має свої переваги та призначений для роботи з певним типом сміття.

  • Ножовий подрібнення відбувається за допомогою сталевих твердосплавних ножів. Він підійде для переробки трав, овочів, молодих стебел чагарників, дрібної лози та пагонів. Хоча є й найпотужніші агрегати для оброблення пнів, які також мають ножі – у будь-якому правилі є свої винятки.
  • Гвинтовий має деяку подібність із пристроєм м'ясорубки. Компостні шматочки, що виходять, мають дещо пожований вигляд і іноді проскакують не до кінця подрібнені відрізки гілок і стебел.
  • Фрезерний являє собою барабан із встановленими на ньому твердосплавними ножами. Такий пристрій зазвичай використовується у потужних професійних агрегатах. Воно здатне перемелювати сухі товсті гілки та суки в дрібну тріску.

Види подрібнювачів

Отже, вирішивши придбати шредер, насамперед визначтеся з класом інструменту.

Побутові - призначені для невеликих ділянок, коли немає потреби подрібнювати товсті сухі пагони дерев та чагарників. Як правило, вони мають пластиковий корпус та ріжучий механізм, здатний впоратися з гілками до 30 мм у діаметрі. Вони не призначені для інтенсивного використання, не мають безліч додаткових функцій, зате вони суттєво виграють у вартості.

Це ідеальний варіант для невеликого саду або городу, коли все, що треба переробити, обмежується торішнім бадиллям, травою до зрізаних лозин малини, смородини та хрестовника, тощо.

Напівпрофесійні - займають проміжне положення. Вони можуть перерубувати гілки діаметром до 30-40 мм, працювати без перерви дуже довгий час.

Вони підійдуть для середніх за розмірами ділянок із плодово-ягідними насадженнями. Такі шредери однаково добре перероблять траву, сухе бадилля або сирі чагарникові пагони та обрізані гілки дерев.

Професійні - найбільш потужні моделі, здатні перемелювати гілки діаметром до 60 мм і більше, працювати тривалий час із значними навантаженнями та інтенсивністю, розрубати в дрібну тріску навіть старі сухі суки. Вони відрізняються високою зносостійкістю, мають безліч додаткових функцій, які полегшують роботу, роблять її більш безпечною та швидкою.