Дровокол
Звичайно, не можна сказати, що потребують даної техніки абсолютно все. Якщо брати до рук сокиру вам доводиться раз на місяць; без неї можна чудово обійтися. Однак є категорії людей, для яких дровокол є необхідністю. Насамперед, це вже згадані нами власники будинків з пічним опаленням, камінами або ті, чиї оселі обігріваються за допомогою твердопаливних котлів. Знадобиться таке обладнання у дров'яних котельнях. Зрештою, не можна забувати про любителів лазні: їм, перш ніж попаритися, також потрібно підготувати дрова. Загалом, колун знадобиться кожному, хто змушений часто чи багато колити колоди. Наведемо кілька основних аргументів на користь покупки.
Переваги використання дровоколів
- Менше витрати сил - потрібно тільки поставити колоду на упор і натиснути важіль пуску (докладніше про це читайте в нашій статті. Як наколоти дров і не втомитися. Поради по роботі з дровоколом». Навіть нахилятися майже не доведеться, адже більшість дровоколів регулюються по висоті.
- Верстат завжди готовий до роботи - розколе будь-яку потрібну кількість дров. Це ніяк не можна порівнювати з працею людини, яка швидко втомлюється і змушена зупинятися на перерви.
- Впорається кожен. Якщо для колки сокирою потрібні певні вміння та вправність, то з дровоколом досить уважно вивчити інструкцію. Тендітні жінки, люди похилого віку – їм не доведеться просити про допомогу, вони самі зможуть заготовити будь-яку потрібну кількість дров.
- Безпека - навіть людина з величезним досвідом роботи з сокирою може завдати собі різного ступеня травми, що вже говорити про новачків. Якщо ж дрова ви колите на верстаті-колуні, про це можна не турбуватися: виробник оснастив техніку всіма необхідними системами безпеки.
Як вибрати дровокол?
Вдала покупка. Що робить її такою? Безперечно, приємна ціна, ввічливе обслуговування в магазині. Але головне – повна відповідність придбаного товару всім вашим вимогам.
Якщо ви вирішили купити гідравлічний дровокол ви напевно вже замислювалися про те, який підійде найбільше. Можливо, вам навіть здалося, що самостійний вибір зробити складно – багато незрозумілих характеристик, тонкощів, які потрібно враховувати.
У цій статті ми розповімо про верстати-колуни все найважливіше. Звернувшись до магазину після її прочитання, ви зможете вказати продавцю, що саме вам потрібно. А він, у свою чергу, підбере найкращий і вигідний за ціною екземпляр.
І почнемо з найголовнішого – із визначення класу потрібного вам верстата.
Використовуємо за призначенням
- Тут усе дуже просто. Головним показником того, до професійного, напівпрофесійного чи побутового класу належить обладнання, є одна з його характеристик – зусилля розщеплення. Чим воно більше, тим «потужніший» верстат:
- Для власників заміських будинків з пічним опаленням, камінами або твердопаливними котлами призначена техніка із зусиллям до 5 тонн. Вона дозволить легко заготовити дрова на побутові потреби.
- Для використання комунальними службами для забезпечення дровами котелень – близько 5…7 тонн. Такі дровоколи можуть застосовуватися інтенсивніше, ніж побутові, проте при цьому вони не такі громіздкі та дорогі, як професійні.
- Для промисловості використовується обладнання із зусиллям 7…25 тонн. Зазвичай воно поєднує відразу кілька функцій: крім колки дров здатне впоратися ще й з торцюванням колод. Від зусилля розщеплення залежить інша характеристика - швидкість подачі гідравлічного поршня. Зазвичай він становить від 4 до 7,3 см/с. Чим вона вища, тим швидше колотимуться поліни. Однак при виборі ми рекомендуємо звертати увагу на швидкість тільки в тому випадку, якщо ви шукаєте професійне обладнання для промислового використання. Для побутових та напівпрофесійних моделей цілком достатньо мінімальних значень. Переплачувати за швидкість, яка вам просто не знадобиться, не раціонально.
Що зручніше?
Розглянемо далі, як порівнювати між собою різні пристрої. І продовжити ми пропонуємо вибором типу розташування колоди.
Існує два варіанти: кругляк може укладатися в горизонтальний жолоб або встановлюватися під ніж вертикально. Перший варіант найчастіше застосовується в колунах для побутового використання, оскільки при роботі він безпечніший – руки завжди будуть знаходитися далеко від ножа.
Вертикальний тип розташування колоди може бути незручний тим, що при розколюванні криво розпиляних цурбаків їх доведеться додатково притримувати рукою – а це порушення техніки безпеки. З іншого боку, ККД таких верстатів більше, а значить, вони найкраще підходять для використання в котельнях, різних деревообробних підприємствах і т.д.
Декілька слів про типи приводу
Щоб привести гідравлічний дровокол у дію, потрібен приводний двигун. Найбільш часто моделі оснащуються електродвигунами. Це найкращий варіант, якщо техніку ви купуєте з метою заготівлі дров для свого будинку чи лазні. Чому? Насамперед, вона зручніша у використанні: достатньо включити її в розетку, і можна користуватися. Друга причина – працювати можна навіть у приміщенні, адже шкідливих вихлопів не буде.
Деякі моделі мають бензинові або дизельні двигуни. Така техніка ідеальна, якщо працювати доводиться у різних місцях, де не завжди є електрика. Найчастіше вона використовується професіоналами-лісозаготівельниками.
Нарешті, існують колуни, що приводяться в дію за допомогою приводу трактора. Це знову ж таки суто професійні пристрої. Використовувати їх складніше, ніж оснащені електродвигунами.
Вся увага дрібницям
Як і будь-яку іншу складну техніку, виробники прагнуть усіляко покращити верстати-дровоколи. Що справді може виявитися корисним і на що варто звертати увагу в комплектації?
- Матеріал ріжучого ножа - це повинна бути надійна загартована сталь. Такий клин прослужить довгі роки і легко розколюватиме навіть міцну деревину.
- Система безпеки – наявність двоважелевої системи блокування робить використання такої техніки абсолютно не травмонебезпечним. Під час роботи ви повинні утримувати важелі керування двома руками. Якщо відпустіть хоча б один із них, колун миттєво зупиниться.
- Упор з регулюванням по висоті - висоту багатьох верстатів можна налаштовувати під свій зріст. Це робить роботу ще зручнішою, адже спина втомлюватиметься менше.
- Зручність транспортування - ми рекомендуємо зупинити свій вибір на моделях, оснащених коліщатками. Їх перевезти з дому надвір і назад зможе кожен. Якщо коліс немає, техніку вагою від 40 кг пересувати буде дуже складно.
Продукцію яких виробників варто віддати перевагу?
Ми рекомендуємо Вам звернути увагу на товари, випущені під відомими марками, наприклад Al-ko, Scheppach, Hecht, Iron Angel. На відміну від менш іменитих аналогів, вони надійніші, мають більший ресурс. На кожен із пристроїв поширюється гарантія, у разі потреби в сервісному центрі (яких у цих компаній у нашій країні багато!) буде проведений ремонт.